Alimenty i sprawy rodzinne

Rodzina jest najważniejsza

Dla prawie każdego z nas rodzina jest najważniejsza. Może to i banał, ale właśnie nim często kierujemy się w życiu. Każdy chciałby aby jego rodzina była idealna, ale nigdy taka nie jest. Czasem problemy i konflikty urosną tak bardzo, że konieczne jest zwrócenie się o pomoc do innych. Naszym najważniejszym zadaniem jest udzielenie najlepszej pomocy prawnej, tym którzy jej potrzebują. 

Alimenty

Każdy chciałby aby jego dzieci dorastały w możliwie najlepszych warunkach. Po rozstaniu rodziców często pojawia się brak zaufania do drugiej strony. Słyszymy: bo on ukrywa dochody, bo ona przeznacza pieniądze na swoje potrzeby. Każdy dla dzieci chce jak najlepiej, ale przeszkodą jest drugi rodzic. W takiej sytuacji konieczne jest rozstrzygnięcie w sądzie gdzie będziemy ustalać prawdziwą sytuację stron, tak aby rzeczywiście potrzeby dzieci zostały zaspokojone. 

Kontakty z dziećmi

Wielkim problemem dla rodzica jest brak możliwości zaspokojenia potrzeby odpowiedniego kontaktu z własnym dzieckiem, ale dla dziecka z reguły jest to dramat. W ogniu emocji czasami zapominamy o tych najbardziej bezbronnych i jednocześnie najbardziej cierpiących osobach - naszych dzieciach. Konflikty między dorosłymi nie powinny uderzać w dzieci i nie one powinny „płacić” za wybory rodziców. Gdy rodzice nie potrafią porozumieć się w tej ważnej kwestii staramy się pomóc znaleźć rozwiązanie - również na drodze sądowej. W tych sprawach najważniejsze jest dla nas dobro dzieci. 

Małżeńskie sprawy majątkowe

Małżeństwo to nie tylko wspólne życie i dzieci, ale również kwestie bardziej przyziemne - dotyczące majątku małżonków. Dobre rozwiązania kwestii majątku małżonków od początku znacząco zmniejsza szanse na konflikty majątkowe w przyszłości. Spory majątkowe między małżnkami wcale nie muszą prowadzić do rozstania czy rozwodu - czasami wystarczy rozdzielność majątkowa i poprawne ułożenie relacji majątkowych stron. 

Adwokacka Spółka MSM Malczewski Stoczczak i Partnerzy     ul. Bolesława Chrobrego 17/2     64-100 Leszno     KRS 0000224828      NIP 697-21-47-001     REGON 411568700

Nasze konto w Credit Agricole Bank Polska S.A.  ma numer:  20 1940 1076 3004 6591 0000 0000