Zakładnie spółek

Razem można więcej

Spółki prawa handlowego to obecnie coraz częstsza forma prowadzenia działalności gospodarczej. Trudno dziwić się ich popularności, kiedy pozwalają skorzystać z wielu udogodnień nieosiągalnych w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej. Należy przy tym pamiętać, że same spółki znacznie różnią się od siebie, dlatego nie każda spółka będzie odpowiednia dla każdego rodzaju działalności. Różnice w opodatkowaniu, odpowiedzialności wspólników oraz w obowiązkach rachunkowych wymagają wstępnej analizy przed wyborem spółki. Ten moment jest właściwy do zasięgnięcia opinii adwokata, który wskaże korzyści i niebezpieczeństwa związane ze skorzystaniem z określonej formy spółki dla konkretnej działalności. Należy pamiętać, że spółka, która jest dobra dla kolegi czy szwagra nie musi być odpowiednia dla innej osoby. Im bardziej będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta i branży, w której działa, tym większe będą szanse jej powodzenia.

Jednocześnie należy mieć na uwadze, że założenie spółki wymaga podjęcia różnych mniej lub bardziej skomplikowanych działań. Błędy przy zakładaniu spółki mogą znacząco opóźnić start działalności gospodarczej, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do sytuacji, że spółka nigdy nie powstanie.

Nasza rola przy zakładaniu spółki polega na analizie sytuacji klienta i celów, do których dąży. Na tej podstawie doradzamy określone rozwiązania z uwzględnieniem istniejących uwarunkowań podatkowych. Korzystamy przy tym z pomocy doradców podatkowych, którzy pozwalają nam szerzej spojrzeć na pewne istotne zagadnienia. Po podjęciu decyzji przez klienta co do formy spółki oraz szczegółów związanych z jej działalność, sporządzamy stosowne dokumenty i przeprowadzamy rejestrację, aby jak najszybciej dostarczyć spółkę gotową do działania.

Adwokacka Spółka MSM Malczewski Stoczczak i Partnerzy     ul. Bolesława Chrobrego 17/2     64-100 Leszno     KRS 0000224828      NIP 697-21-47-001     REGON 411568700

Nasze konto w Credit Agricole Bank Polska S.A.  ma numer:  20 1940 1076 3004 6591 0000 0000